Пјер

  во

  Жорж Ст. Пјер се подготвува за пензионирање од ММА и УФЦ, многу членови на заедницата на ММА му посакуваат среќа во иднина. Шампионот на две дивизии се смета ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Пјер Мегквајер, репортер на НБЦ на хокејскиот натпревар меѓу Тамп Беј и Колумбус едвај извлече жива глава. Пак го промашки за само неколку сантиметри. Плочката ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Истражната комисија на францускиот Сенат заклучи дека поранешниот службеник на Елисејската палата и близок соработник на претседтелот Емануел Макрон, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Истражната комисија на францускиот Сенат заклучи дека поранешниот службеник на Елисејската палата и близок соработник на претседтелот Емануел Макрон, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Истражната комисија на францускиот Сенат заклучи дека поранешниот службеник на Елисејската палата и близок соработник на претседтелот Емануел Макрон, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Италијанците објавија и пред неколку дена, а сега се надополнуваат – убедени се дека Иван Ракитиќ на лето ќе ја напушти Барселона. „Газета дело Спорт“ одново ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Креативниот директор на Шанел, модниот гениј Карл Лагерфелд, со недели наназад не се чувствувал добро, поради што и пропуштил неколку ревии. Прочуениот ...
  сите 68 | | | веќе видена

  Коментаторот Пјер Мекгвајер од НБЦ имаше голема среќа што пакот на хокеарски меч не заврши во неговата глава откако плочката тешка околу 170 грама со голема ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Коментаторот Пјер Мекгвајер од НБЦ имаше голема среќа што пакот на хокеарски меч не заврши во неговата глава откако плочката тешка околу 170 грама со голема ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Ферари имаа најбрз болид и на вториот ден од зимското тестирање во Барселона, откако Шарл Леклер беше речиси секунда пред ривалите. Леклер продолжи каде што ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Пјер Мегвајер, репортерот на “NBC” слави нов роденден. Тој на хокеарскиот натпревар помеѓу Тампа Беј и Колумбус избегнал сигурна смрт, кога хокеарскиот пак го ...
  сите 12 | | | веќе видена