Питер

  во

  Епидемијата на колера во Конго ќе трае уште најмалку шест месеци, изјави епидемиологот Питер Салама, заменик генерален директор на Светската здравствена ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Бегството на Никола Груевски му ја запечати политичката кариера на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, но Канал 5 ревносно верува дека гостувањето ...
  сите 65 | | | веќе видена

  Единаесет годишно куче било пронајдено на околу 500 километри од домот, по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-Би-Си. Кученцето Кјара било ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Единаесет годишно куче било пронајдено на околу 500 километри од домот, по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-Би-Си. Кученцето Кјара било ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Единаесет годишно куче било пронајдено на околу 500 километри од домот, по повеќе од една година откако било украдено, објави Би-Би-Си. Кученцето Кјара било ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Британскиот режисер Ридли Скот наскоро ќе започне со снимање на продолжението на филмот "Gladiator", пишува магазинот "Deadline". За продукцијата ќе се погрижи ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Водителката на најгледаното музичко шоу "Ѕвездите на гранд" години нанзадад крие голема тајна. Иако неодамна се омажила по вртор пат и добила син, Сања Кужет ...
  сите 3 | | | веќе видена