Пирло

  во

  Лондон, 11. ноември 2018 (ИНПРЕС) – Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Челси се во преговори со Бреша за трансфер на вундеркиндот Сандро Тонали, кого на својата „листа“ го имаат и повеќето тимови од Серија А, како Интер, Рома и ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Сандро Тонали е новиот Андреа Пирло, го споредуваат во стилот на игра со италијанската легенда, а со добрите настапи за Бреша, во Серија Б, го заслужи повикот ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Ист е случајот и со најновата листа на кандидати за претстојните мечеви на „аѕурите" против Португалија на 17. ноември во Милано во рамките од УЕФА Лигата на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  За прв пат после селидбата во летото во 2016 година на „Олд Трафорд" Французинот се враќа во Торино, каде претходно ги бранеше боите на „Старата дама" цели ...
  сите 43 | | | веќе видена

  На натпреварите на Бреша дел од навивачите и скаутите доаѓат само поради Сандро Тонали, 18 годишниот играч за врска. Неговата сличност со Андреа Пирло е ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Халфот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба го очекува со нетрпение враќањето на „Алијанц“ стадионот за дуелот со Јувентус од групната фаза на Лигата на шампионите ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Халфот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба го очекува со нетрпение враќањето на „Алијанц“ стадионот за дуелот со Јувентус од групната фаза на Лигата на шампионите ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Халфот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба го очекува со нетрпение враќањето на „Алијанц“ стадионот за дуелот со Јувентус од групната фаза на Лигата на шампионите ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Халфот на Манчестер Јунајтед, Пол Погба го очекува со нетрпение враќањето на „Алијанц“ стадионот за дуелот со Јувентус од групната фаза на Лигата на шампионите ...
  сите 142 | | | веќе видена

  Марчело Липи, тренерот што со Италија стана светски првак во 2006 година, за „Кориера дело спорт“, открил дека во кариерата направил само една грешка, од која ...
  сите 4 | | | веќе видена