Пипл

  во

  Годишната програма на Младинскиот културен центар – Скопје вчера беше најавена на прес конференција од директорот на МКЦ, Русе Арсов, кој заедно со заедно ...
  сите 12 | | | веќе видена

  По дијагностицираната алопеција – ненадејно губење на косата, 8-годишниот Лук Нелсон ретко кога го напуштал својот дом без капа. Поради губењето на неговата ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Оскаровката Џенифер Лоренс деновиве пред јавноста го покажа својот веренички прстен со „големо камче“, а потоа нејзиниот потпарол за „Пипл“ потврди дека таа и ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Оскаровката Џенифер Лоренс (28) се сврши за Кук Марони (34), потврди нејзиниот портпарол, според магазинот „Пипл“. Тие се во врска околу осум месеци, а се ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Единствена победничка од Македонија е КаролинаВо арената „Штарк“ во Белград синоќа се одржа првото доделување на регионалните музички награди „Мјузик авордс ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Бред Пит и Шарлиз Терон се сретнале минатата година за време на снимање на реклама за брендот Breitling. „Пред околу шест месеци, тие снимаа заедно. Тие заедно ...
  сите 17 | | | веќе видена