Пинк

  во

  Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Многумина дојдоа на концертот да се потсетат на песните на легендарните „Пинк Флојд“, што им ја одбележала младоста, но имаше и многу млади луѓе кои талкајќи ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Оливера Цирковиќ, поранешната шефица на озлогласената банда Пинк Пантер и поранешна кошаркарска репрезентативка на Југославија, гостувала вчера во "RTL ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Вечерва Скопје звучи светски. Музиката на „Пинк флојд“ со шоуто од милион долари на трибјут-бендот „Брит флојд“ веројатно ноќва е полн погодок за оние кои ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Оливера Цирковиќ, поранешната шефица на озлогласената банда Пинк Пантер и поранешна кошаркарска репрезентативка на Југославија, гостувала вчера во "RTL ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Малиот Чарли Проктор, починал во прегратката на својата мајка. Тоа што неговата смрт ја направила уште попотресна за родителите биле неговите последни зборови. ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Најголемиот розов дијамант од 19 карати достигна рекордна цена од 50 милиони долари. Аукциската куќа очекувала продажбата на правоаголниот и неверојатно ...
  сите 60 | | | веќе видена

  Во вечерашното издание на Ѕвездичките на Пинк, нашата Антониа Гиговска настапува за прв пат во овогодинешната Ол стар сезона. Антониа на тема мјузикли ќе се ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Антониа Гиговска вчера го имаше првиот настап на овогодинешната Ол стар сезона на „Ѕвездичките на Пинк“. На темата мјузикли, Гиговска се претстави во песната ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жирито останало без здив Фантастичната, трета, вечер по ред од емисијата „Пинк ѕвездички – олстарс“ со темата мјузикл ја затворила Антониа Гиговска со песната ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Хрватската полиција вчера ги уапси четврицата осомничени за милионска кражба на накит. Најстариот има 60, а намладиот 43 години. Во кражбата во јануари во ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Хрватската полиција вчера ги уапсила четворицата хрватски државјани осомничени за кражба на накит со милионска вредност во јануари оваа година во Венеција. ...
  сите 2 | | | веќе видена