Петровец

  во

  Во последните 24 часа се направени 1.848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи со Ковид-19 во: Скопје-48, Куманово-21, Дебар-2, Штип-15, Прилеп-1, ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Во последните 24 часа се направени 1.848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи со Ковид-19. Во Скопје-48, Куманово-21, Дебар-2, Штип-15, Прилеп-1, ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1848 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-48, ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Вкупниот број Ковид дијагностицирани во земјава од почетокот на епидемијата изнесува 12.217, бројот на оздравени пациенти е 8.487, на починати е 530, а во ...
  сите 681 | | | веќе видена

  Во моментов четири скопски општини имаат над 100 активни случаи на заразени со коронавирус. Најмногу заразени има во Чаир (152), Аеродром (132), Карпош (108) и ...
  сите 681 | | | веќе видена