Петро Порошенко

  во

  Рускиот претседател Владимир Путин вечерва разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон за кризата во Украина. ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин вечерва разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон за кризата во Украина. ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин вечерва разговарал со германската канцеларка Ангела Меркел и францускиот претседател Емануел Макрон за кризата во Украина. ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Украинското Државно истражно биро денеска соопшти дека покренало кривична постапка за предавство против поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко. Во ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Украинското Државно истражно биро денеска соопшти дека покренало кривична постапка за предавство против поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко.Во ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Украинското Државно истражно биро денеска соопшти дека покренало кривична постапка за предавство против поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко. Во ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Украинското Државно истражно биро објави денеска дека започнало кривична постапка против поранешниот претседател Петро Порошенко поради наводно предавство, ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Украинското Државно истражно биро денеска соопшти дека покренало кривична постапка за предавство против поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко. Во ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Украинското Државно истражно биро денеска соопшти дека покренало кривична постапка за предавство против поранешниот претседател на Украина, Петро Порошенко. Во ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Украинското Државно истражно биро објави денеска дека започнало кривична постапка против поранешниот претседател Петро Порошенко поради наводно предавство, ...
  сите 93 | | | веќе видена

  Украинскиот министер за одбрана Степан Полторак поднесе оставка.До тоа дојде откако при инагуративниот говор, новиот претседател Владимир Зеленски побара од ...
  сите 93 | | | веќе видена