Петре

  во

  Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов потврди дека миризбата во зградата во Аеродром e oд мноштво користени пелени во станот со број 11. Според него, ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Непријатна миризба од употребени пелени е причината за евакуација на жителите од зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром. По извршената дезинфекција и по шест ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Непријатна миризба од употребени пелени е причината за евакуација на жителите од зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром. По извршената дезинфекција и по шест ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Специјалните единици на АРМ открија дека од купишта пелени со измет и урина во одводната канализација  во зградата се  причината за острата миризба која ги ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Станот во зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, од каде синоќа се ширеше непријатна миризба, е исчистен од екипа на Комунална хигиена, информираа утрово за ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Голем број пелени со измет и урина кои биле пронајдени во еден од становите на вториот кат, се причина за миризбата поради која беа евакуирани станарите од ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Станот во зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, од каде синоќа се ширеше непријатна миризба, е исчистен од екипа на Комунална хигиена, информираа утрово за ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Скопје, 20 септември 2018 (МИА) - Непријатна миризба од употребени пелени е причината за евакуација на жителите од зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром. По ...
  сите 98 | | | веќе видена

  На Ѕидот на сообраќајниот срам почнаа да се појавуваат предлози и идеи за скопскиот градоначалник Петре Шилегов, по страшната несреќа во Аеродром во која ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во станот поради кој вчера попладне беше евакуирана цела зграда на булеварот Кузман Јосифовски Питу 15 во ТЦ„Скопјанка“ во скопската општина Аеродром, пред 20 ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Нехигиена е причината за паниката што вчера беше предизивикана во зграда во комплексот „Скопјанка“ во скопската населба Аеродром, при што беше повикана на ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Станарите од „Скопјанка“ кои вечерва беа евакуирани поради лош мирис во зградата, вечерва ќе може да се вратат во своите домови. Шилегов со снимка ги убедуваше ...
  сите 98 | | | веќе видена

  Во познатата аеродромска зграда „Скопјанка“ синоќа станарите се жалаа на остар и јак мирис кој им ги дразнеше очите, грлата и мирисот, предизвикувајќи им ...
  сите 98 | | | веќе видена