Петра Квитова

  во

  Бурниот ден на УС Опен кој помина во знакот на дисквалификациијата на Новак Ѓоковиќ, Наоми Осака во последниот дуел во женска конкуренција со 6:3,6:4 ја ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Ѓоковиќ работата ја заврши за 105 минути и во наредната рунда го очекува Шпанецот Пабло Карењо Буста. Германскиот тенисер се закани единствено во првиот сервис ...
  сите 284 | | | веќе видена

  Стартот на првиот грен слем по рестартот на тениската сезона, УС Опен, го одбележа поразот на аргентинскиот тенисер, Диего Шварцман. Деветтиот носител е ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Чешките медиуми пишуваат за љубовен триаголник во кој е вклучена тенисерката Петра Квитова. Папараци ја фотографираа Петра со нејзиниот тренер Јиржи Ванек ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Ешли Барти го доби дуелот на шампионките против Петра Квитова, славеше со 7:6, 6:2 и е првата Австралијка по 36 години пауза што ќе игра во полуфиналето на ...
  сите 240 | | | веќе видена