Петр

  во

  Попладнево во Нион (Швајцарија) беше извршена ждрепката за осминафиналната фаза во Лига Европа во која добивме неколку интересни парови, но ниту едно дерби на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  9 февруари 2019 1540.- Во местото Рудај Филдс, во близина на англискиот град Честер, се одржала првата трка со коњи во светот. 1573.- По поразот на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Сигурно на една рака може да се избројат луѓето кои ќе се осмелат да го направат она што го направи нуркачот Петр Капун – нурна под замрзнатата површина на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Поради дизел-скандалот и најавата за забрана за возење половни автомобили со погон на дизел-гориво, во Германија ги бие лош глас, па многу такви автомобили ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Дејан Илиев воглавно настапува досега за У23 тимот на Арсенал во Премиерлига 2, а сега откако официјално Емилијано Мартинез до крајот на сезоната ќе настапува ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Се наближува самиот финиш од преодниот рок и во завршницата секогаш е најинтересно – со Спортски на едно место следете се што се случува! -Тука може да се ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Поминаа 20 години откако го потпишав првиот професионален договор и сметам дека е вистинското време за повлекување, вели Чех, кој освои 15 трофеи, од тоа по ...
  | | веќе видена

  Челси ќе го враќа на „Стемфорд бриџ“, Петр Чех, голманот кој мина 11 години во клубот, откако тој објави дека ја завршува кариерата на крајот од актуелнава ...
  сите 3 | | | веќе видена