Петковски

  во

  На денешната собраниска седница која ја свика претседателот на Собранието Талат Џафери, се вратените закони од страна на претседателот Ѓорге Иванов во кои стои ...
  сите 45 | | | веќе видена

  Универзитетскиот професор Сефер Тахири, во дебата во емисијата „ 360 Степени “ на Алсат, го анализираше првиот круг од претседателските избори и очекувањата за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Најголема излезност за гласање на претседателски избори, според податоците на Државната изборна комисија имало во 1999 година, а најмалку на денеска одржаниот ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Според ексклузивните дневнички записи на академик Никола Кљусев: Никола Кљусев, првиот македонски премиер, во својот дневник што го водел додека ја извршувал ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Од независноста на Република Македонија на претседателската фотелја седнаа четворица претседатели. Првиот претседател Киро Глигоров и актуелниот Ѓорге Иванов ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Од независноста на Република Македонија на претседателската фотелја седнаа четворица претседатели. Првиот претседател Киро Глигоров и актуелниот Ѓорге Иванов ...
  сите 27 | | | веќе видена