Петар

  во

  Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани, жители на Скопје и околината. Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Петре Шилегов го доведува во опасност здравјето на сите Скопјани, жители на Скопје и околината. Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ Димче Арсовски, денеска на прес-конференција откри дека е можно градоначалникот на Скопје Петре Шилегов да го носи најрадиокативното ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за кои има кривични истраги, нудејќи им ја скопската депонија, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за кои има кривични истраги, нудејќи им ја скопската депонија. Со оглед на сомнителното минато и ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Петре Шилегов се врзува со сомнителни бизнисмени од Хрватска за кои има кривични истраги, нудејќи им ја скопската депонија, обвини портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 63 | | | веќе видена

  Романот „Некој бил тука“ на Николина Андова-Шопова е добитникот на престижната книжевна награда „Роман на годината“ за 2018 година, која ја доделува ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Анимацијата, 3Д-дизајнот и креирањето игри се предизвик за различни генерации. Најмладиот учесник на обуките што се организираат во рамките на традиционалниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На барање на публиката, балетската претстава во два чина „Ана Каренина” со одбрана музика од рускиот великан Петар Илич Чајковски, повторно ќе биде изведена на ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Анимацијата, 3Д-дизајнот и креирањето игри се предизвик за различни генерации. Најмладиот учесник на обуките што се организираат во рамките на традиционалниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 март 16 март 2019 37.- Умре римскиот цар Тибериј (Клавдиј Нерон Цезар Август) посинок на Октавијан Август, кој во текот на владеењето ги ...
  сите 8 | | | веќе видена