Петар

  во

  Во Самобор, Хрватска се одржа 28-миот по ред карате турнир ,,ГРАНД ПРИ КРОАЦИЈА,,. На овој најмасовен европски турнир учествуваа 1611 каратисти од 24 држави од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На први јануари годинава, во Градската општа болница „8 Септември“ изведен е нов метод за отстранување тромб од крвен сад во мозокот при мозочен удар, односно ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара заедно со претседателските избори, кои треба да се одржат во април, да има и предвремени парламентарни. Но, дали изборите се ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Александра Радовиќ од сите го криела првиот брак со колега, а Петар Стругар поминал низ брачен бродолом со шест години постара колешка. Еве колку траеле ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Во Самобор, Хрватска се одржа 28-миот по ред карате турнир „ГРАНД ПРИ КРОАЦИЈА“. На овој најмасовен европски турнир учествуваа 1611 каратисти од 24 држави од ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Пишува Тодор ПЕТРОВ Кераца Висулчева е родена на 7 април 1911 година во село Несрам, костурско, Егејскиот дел на Македонија, во времето на државата Грција, а ...
  сите 3 | | | веќе видена

  На 28. карате турнир „ГРАНД ПРИ КОАЦИЈА“ во Самобор, Хрватска на кој учествуваа 1611 каратисти од 24 држави и 211 клубови, во конкуренција на 45 сениори, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  На 28. карате турнир „ГРАНД ПРИ КРОАЦИЈА“ во Самобор, Хрватска на кој учествуваа 1611 каратисти од 24 држави и 211 клубови, во конкуренција на 45 сениори, ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Одличен потег на раководството на Работнички. Владимир Димитровски, еден од најдобрите стопери во Лигата, најмалку уште шест месеци ќе го носи дресот на клубот ...
  сите 13 | | | веќе видена