Петар

  во

  Мегународен симпозиум: "Традиции во комуникациите и во духовната култура на Југоисточна Европа” во Охрид. "Традиции во комуникациите и во духовната култура на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Република Македонија деновиве, пред референдумското изјаснување на 30 септември, е во знакот на интензивни посети на првите луѓе на повеќе европски земји и на ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Кошаркарскиот клуб АВ Охрид ги започна подготовките за новата сезона во Првата машка кошаркарска лига. „Галебите" претпладне тренираат на атлетската патека на ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Приближување кон европското образование и размената со него, ќе придонесат целото македонско општество да се приближи кон помодерен и поквалитетен живот, зашто ...
  сите 22 | | | веќе видена

  “Традиции во комуникациите и во духовната култура на Југоисточна Европа ( право, економија, природни науки, уметност, литература, јазик), е насловот на ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Приближување кон европското образование и размената со него, ќе придонесат целото македонско општество да се приближи кон помодерен и поквалитетен живот, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Приближување кон европското образование и размената со него, ќе придонесат целото македонско општество да се приближи кон помодерен и поквалитетен живот, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Водителката и новинар од „Антена 5“ радио Ана Шутиноска, во сабота ќе се мажи за стоматологот Гордан Лазаревски. Детали за свадбената веселба младоженците не ...
  сите 15 | | | веќе видена

  „Традиции во комуникациите и во духовната култура на Југоисточна Европа е насловот на Интернационален симпозиум во организација на Унесковата асоцијација ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Има прекрасни песни што ги запазуваат карактеристиките на македонскиот фолклор, стилски се различни, а ќе блеснат во изведба на одличните интерпретатори, вели ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Охрид, 6. септември 2018 (ИНПРЕС) – Со настапи на македонски и балкански фолк изведувачи, вечерва започнува јубилејното, 25-то издание на интернационалниот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На 33 пунктови во10 градови низ Македонија денеска ќе се одржи првиoт настан од националната хуманитарна акција „Нахрани 10.000“ за собирање на храна. Акцијата ...
  сите 15 | | | веќе видена