Петар

  во

  Фудбалска Хрватска вчера остана шокирана по веста дека најдобриот фудбалер на Осиек, Петар Бочкај намерно предизвикал сообраќајна незгода. Талентираниот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Петар Младеновски, лидер на групата „Суперхикс“ Роденденскиот концерт на „Суперхикс“, со кој одбележуваат 25 активни години на музичката сцена, ќе се одржи ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Младиот фудбалер на Осијек и член на репрезентацијата на Хрватска до 21 година Петар Бочкај веројатно после вчерашната глупост си ја уништи кариерата. Имено ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Осијек, Петар Бочкај пијан предизвикал инцидент по концертот на српскиот пејач Саша Матиќ во Осијек. 22-годишниот Бочкај по концертот се забил со ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Неверојатна ситуација се случи во Хрватска. Младиот фудбалер на Осијек и член на репрезентацијата на Хрватска до 21 година Петар Бочкај веројатно после ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Поради банална причина, Петар Бочкај, еден од најдобрите играчи на Осиек направил сериозен инцидент и ќе биде отстранет од клубот. Бочкај е соиграч на нашиот ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Фудбалска Хрватска вчера остана шокирана по веста дека најдобриот фудбалер на Осиек, Петар Бочкај намерно предизвикал сообраќајна незгода. Талентираниот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  На иницијатива на Спортско риболовното друштво „Св. Апостол Петар“, денеска беше реализирана еколошка акција за чистење на дното на каналот Студенчишта од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Охрид, 1. март 2019 (ИНПРЕС) – Здружението на рекреативни риболовци и спортски клуб „Св. Апостол Петар“ од Охрид денес организираше акција за чистење на дел од ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Гостин во Отвореното Студио 1 беше претседателот на ГДУ, Петар Колев, кој во разговор со уредникот Јадранка Костова говореше за тековните проблеми во ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Дела на големите македонски ликовни уметници како Лазар Личеноски, Никола Мартиноски, Димо Тодоровски, Борко Лазески, Петар Мазев и други, на оние од помладата ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Во германските поголеми градови сѐ повеќе луѓе се погребуваат без присуство на роднини. Ангажирани поединци се грижат за тоа најосамените мртовци во Германија ...
  | | веќе видена