Петар

  во

  Искучителен состанок со еврокомесарот Јоханес Хан, напиша еден од реформаторите Петар Богојевски на Фејсбук, од Хелсинки каде се одржува Конгресот на ...
  сите 132 | | | веќе видена

  „Убава средба" предмалку на Твитер напиша еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан по кусата средба со делегација на реформското крило ...
  сите 105 | | | веќе видена

  Поранешниот заменик-генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ, а сега активист, Петар Богојески денеска е во Хелсинки каде се одржува Конгресот на Европската народна ...
  сите 152 | | | веќе видена

  Еврокомесарот Јоханес Хан денеска на конгресот на Европските народни партии (ЕПП) во Хелсинки се сретна со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. По ...
  сите 153 | | | веќе видена

  Последниот случај на недозволени махинации е забележан во Бугарија. Во Бугарија неодамна е разоткриена измамничка мрежа која за пари фалсификувала сертификати ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Во соработка помеѓу средното техничко училиште од Битола, општина Битола и Амбасадата на Сојузна Република Германија, денес беше промовиран проектот ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во соработка помеѓу средното техничко училиште од Битола, општина Битола и Амбасадата на Сојузна Република Германија, денеска беше промовиран проектот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, и партиската делегација како учесници на Конгресот на Европската народна партија (ЕПП), којшто се одржува во ...
  сите 222 | | | веќе видена