Петар

  во

  „Груевски купува денови на слобода“ – со ваков наслов Независен ја објаснува ситуацијата околу правните игри на адвокатскиот тим на Груевски за да го ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Последниот конгрес на ЕПП ќе биде запаметен што на него учествуваа условно кажано две делегации на ВМРО-ДПМНЕ. Едната предводена од актуелното раководство, на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Нема две делегации од ВМРО-ДПМНЕ на Конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, како што сакаат да прикажат провладините медиуми. „Втората делегација ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Ревија на фотографии во Хелсинки. Како сестринска десничарска партија, ВМРО ДПМНЕ учествува на конгресот на Европската народна партија, но со две делегации. ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Исклучените од ВМРО-ДПМНЕ преку интензивно лобирање и спамирање со пораки од организаторот успеале да добијат покана како гости на Конгресот на ЕПП и да бидат ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Добитник на актерската награда „Петре Прличко“ е велешкиот актер Младен Крстевски. Така едногласно одлучило жирито во состав: Слободанка Чичевска, Драган ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Ова е накратко епилогот од конгресот на Европската народна партија во Хелсинки каде учествуваа условно кажано две делегации на ВМРО ДПМНЕ. Едната предводена од ...
  сите 49 | | | веќе видена

  Преставниците на Европската народна партиja во Хелсинки се разочарани од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави реформаторот Петар Богојески, ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Преставниците на Европската народна партиja во Хелсинки се разочарани од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави реформаторот Петар Богојески, ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Преставниците на Европската народна партиja во Хелсинки се разочарани од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави реформаторот Петар Богојески, ...
  сите 43 | | | веќе видена

  „Убава средба“ предмалку на Твитер напиша еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан по кусата средба со делегација на реформското крило ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Преставниците на Европската народна партиja во Хелсинки се разочарани од претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, изјави реформаторот Петар Богојески, ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Поранешниот висок партиски функционер и министер за здравство, Никола Тодоров, кого раководството на ВМРО-ДПМНЕ неодамна го исклучи од партијата, се сретна со ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Еврокомесарот Јоханес Хан денеска во Хелсинки на конгресот на Европската народна партија (ЕПП) се сретна со исклучените членови на ВМРО-ДПМНЕ Никола Тодоров, ...
  сите 53 | | | веќе видена

  „Убава средба“ предмалку на Твитер напиша еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан по кусата средба со делегација на реформското крило ...
  сите 121 | | | веќе видена