Петар

  во

  На 20-годишниот Петар Војводиќ во петок треба да му биде изречена пресуда поради нанесување тешки повреди на момчиња од Рума - Стефан Новоселац и Дејан ...
  | | веќе видена

  Полицијата била повикана да асистира при денешното постапување на извршител кој барал Кираца Трајковска да се исели од станот. „Денеска од 09.30 до 13.30 часот ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Во СЕХА регионалната лига остана само да се доигра завршниот турнир во Брест, но пред тие последни возбудувања закажани за почетокот на наредниот месец, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Капитените на еипите кои учествуваат во СЕХА лигата го одбраа најдобриот тим во регионалното натпреварување, а во него доминираат ракометари на Вардар.Вардар е ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Екипата на Вардар заврши на првото место во регуларниот дел на регионалната СЕХА лига, а доминацијата на „црвено-црните” се гледа и по изборот на најдобрите ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Тимот на Вардар заврши како првопласиран во регуларниот дел од СЕХА лигата. Доминацијата на Вардар во ова натпреварување е забележителна и во изборот на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Првата културна активност во рамки на проектот „Јакнење на отпорноста на локалните заедници на насилен екстремизам во Македонија" се организираше денеска, во ...
  сите 3 | | | веќе видена