Петар

  во

  Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Веќе втора година во Штип се положува цвеќe на спомен-бисти кои се целосно oсквернавени. Последното одбележување со положување цвеќе беше пред спомен-бистите ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Концертот на српските солисти Александра Петровиќ и Стеван Каранац, кои на 12 јануари ќе настапат во рамките на фестивалот „Охридско лето“ заедно со Српскиот ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Наместо Збогум до Љубиша Георгиевски (1937 – 2018) Јордан Плевнеш Истиот ден кога Љубиша Георгиевски Го напушти овој свет „Долината на солзите“ На 6 декември ...
  | | веќе видена

  Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити со кои се ограничува годишната стапка ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Рускиот претседател Владимир Путин, за време на посета на тврдина во Санкт Петербург, изјавил дека раководел со артилериски баталјон за време на советскиот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Искусниот Ацо Јоновски нема да биде дел од составот на македонската репрезентација на претстојното Светско првенство кое ќе се игра во Германија и Данска, но ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити со кои се ограничува годишната стапка ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Предлог – законот за изменување и дополнување на Законот за заштита на потрошувачите при договори за потрошувачки кредити со кои се ограничува годишната стапка ...
  сите 31 | | | веќе видена