Петар

  во

  Интерактивен училишен час се одржа денес (09.11.2018 година) во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР). Часот го водеше професорот по ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Интерактивна табла наменета за училиштата, развиена во македонската компанијата „Вижн студио 2018“ преку проект реализиран со поддршка на Фондот за иновации и ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Во тек е снимањето на најновиот игран филм „Врба“ во режија на Милчо Манчевски, а во продукција на „Банана филм“. Филмот во изминатиот период се снимаше во ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Интерактивна табла наменета за училиштата, развиена во македонската компанијата „Вижн студио 2018“ преку проект реализиран со поддршка на Фондот за иновации и ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Министерот за информатичко општество и администрација Дамјан Манчевски, беше дел од меѓународната конференција на тема: „Лажни вести или вистински тролови“, ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Ќе речете најчесто жените се оние кои трчаат по богати момци, но постои опасна група мажи магнет за татините миленички и осамени богати госпоѓи. Оваа група ...
  | | веќе видена

  ВМРО- ДПМНЕ функционира одлично е ставот на претседателот на партијата Христијан Мицкоски , ден по самитот на Европската народна партија што се одржа во ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика Јоханес Хан, преку еден од своите твитови откри нови детали за македонската јавност, дека Никола Тодоров, ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Додека од една страна се препорачува со резерва да бидат толкувани изјавите на меѓународните претставници, во однос на случувањата поврзани со најголемата ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Неодамна исклучените од ВМРО-ДПМНЕ - Никола Тодоров, Емилија Александрова и Петар Богојески постојано ги носеле околу врат акредитациите на Конгерсот на ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) како дел од предвидените активности за поддршка на креативното и критичкото размислување кај младите – „#Петок за ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) денеска, во рамки на иницијативата „#Петок за млади @ФИТР“ е домаќин на Димитрија Ангелков , професор од средното ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Се грижам за иднината на ВМРО-ДПМНЕ и не сакам да се реализираат последиците кои ги најавија европските партнери, вели членот на партијата Петар Богојески по ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Денеска по конгресот на Европската народна партија во Хелсинки, претседателот на Европските народни партии, Жозеф Дол ги поканил на средба поранешниот заменик ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) како дел од предвидените активности за поддршка на креативното и критичкото размислување кај младите – „#Петок за ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Фондот за иновации и технолошки развој (ФИТР) како дел од предвидените активности за поддршка на креативното и критичкото размислување кај младите – „#Петок за ...
  сите 30 | | | веќе видена