Петар

  во

  Универзитетската професорка Гордана Силјановска- Давкова во објава на Фејсбук, објаснува дека нејзиниот татко Александар Силјановски бил нејзина најголема ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Гордана Силјановска- Давкова во објава на Фејсбук, објаснува дека нејзиниот татко Александар Силјановски бил нејзина најголема ...
  сите 26 | | | веќе видена

  Петар Богојевски вечерва во „Click Plus“ на ТВ21 на Солза Грчева и рече дека нејзината партија е вештачка и нарачата бегалецот Груевски. Грчева пак му ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Жестока дебата во вечерашното издание на „Click Plus“ на ТВ21. Солза Грчева и Петар Богојевски водеа жешка расправа околу Европската Унија и НАТО. Грчева му ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Богојевски во вечерашното издание на дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21, рече дека Груевски конечно се согласил со него, мислејќи на ставот за референдумот ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Гордана Силјановска – Давкова во објава на Фејсбук објаснува дека нејзиниот татко Александар Силјановски бил нејзина најголема ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Универзитетската професорка Гордана Силјановска – Давкова во објава на Фејсбук објаснува дека нејзиниот татко Александар Силјановски бил нејзина најголема ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, согласно одлуката на Врховниот суд, бара одбивателна пресуда за случајот „Тортура“, кој се однесува на апсењето на ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, согласно одлуката на Врховниот суд, бара одбвинителна пресуда за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на ...
  сите 121 | | | веќе видена

  Одбраната на поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, смета дека СЈО задоцнил за 25 дена со поднесувањето на обвинителниот акт за случајот „Тортура“ со ...
  сите 51 | | | веќе видена

  Најраспространето и најстаро превозно средство во градот бил пајтонот. Пајтони се увезувале од Виена, но биле правени и во Скопје и Битола. Пајтоните обично ...
  сите 3 | | | веќе видена

  ВМРО Народна на Љубчо Георгиевски и Граѓанско-демократската унија на Петар Колев разговараат на претстојните претседателски избори да настапат со заеднички ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков, согласно одлуката на Врховниот суд, бара одбвинителна пресуда за случајот „Тортура“ кој се однесува на апсењето на ...
  сите 146 | | | веќе видена