Петар

  во

  Македонскиот музичар Горан Трајкоски в сабота, на 20 април, со почеток од 19.00 часот во просториите на продукцијата „Пасворд“ ќе го промовира својот нов албум ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Денес, четврток,18-ти април 2019 година, во кафе барот „Цреша“ точно напладне, се одржа прес конференцијата на која членови на македонскиот арт бенд „Фолтин“ ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Новото издание на ФОЛТИН беше денеска претставено на јавноста на средба со новинарите. Изданието содржи шест авторски композиции. Бранислав Николов – глас, ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Новиот албум на Горан Трајкоски со оригинална музика создадена за филмот „Ругање со Христос“ на режисерот Јани Бојаџи ќе биде промовиран во просториите на ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во рамки на својот престој во Прилеп, заменик министерот за образование и наука, Петар Атанасов заедно со градоначалникот Илија Јованоски, го посетија ООУ ...
  | | веќе видена | слични

  Македонските членови на комисијата кои преговараат за историски и образовни прашања со Бугарија не знаеле дека на последниот состанок требало да се разговара ...
  сите 26 | | | веќе видена

  За 10 до 15 години близу 90 проценти од работните места ќе бидат поврзани со компјутери и дигитална технологија и затоа децата треба подготвено да го дочекаат ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Се подготвува проект за изградба на фискултурна сала во прилепското основно училиште „Кире Гаврилоски“, нагласи заменик-министерот за образование Петар ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Дванаесет песни со оригинална музика на Горан Трајкоски, создадени за филмот „Ругање со Христос“ на Јани Бојаџи, содржи албумот „Скомраси Апсурдистански“, во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Нема уписи во прво одделение без примени вакцини. По прогласувањето на епидемија на мали сипаници во целата држава, министерот за здравство вели дека ...
  сите 230 | | | веќе видена

  За 10 до 15 години близу 90% од работните места ќе бидат поврзани со компјутери и дигитална технологија и затоа децата треба подготвено да го дочекаат тој ...
  сите 8 | | | веќе видена