Петар Милошевски

  во

  Неколку лица се повредени и уапсени по вчерашниот натпревар меѓу фудбалските клубови Вардар и Македонија ЃП. Од полицијата денес информираат дека по завршување ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Пет лица на возраст од 19 до 65 години, сите од Скопје се приведени поради физичка пресметка по завршување на фудбалски натпревар на булеварот „АСНОМ“, во ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Македонија Ѓорче Петров го победи Вардар со 2:0 во скопското дерби на првото коло во новата сезона од македонската Прва лига, а стрелецот на првиот гол Боби ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Во последното коло од ПМФЛ, Македонија ЃП како гостин го совлада Вардар, „лавовите" триумфираа со 2-0 на тренинг центарот „Петар Милошевски".Вардар ја започна ...
  сите 48 | | | веќе видена

  Во градското дерби одиграно попладнево на теренот „Петар Милошевски“ во тренинг центарот на ФФМ во Скопје, екипата на Македонија ЃП го совлада домаќинот Вардар ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Македонија Ѓорче Петров го победи Вардар со 2:0 во натпревар од првото коло на Македонската фудбалска лига, кој денеска се играше на теренот во спортскиот ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Вардар со пораз ја стартуваше новата сезона од Првата македонска фудбалска лига. Избраниците на Александар Васоски на мечот кој се играше на стадионот на ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Старо-новиот спортски директор на Вардар, Гоце Седлоски е во ложата на тренинг центарот „Петар Милошевски“ на дуелот на „црвено-црните“ против Македонија ЃП на ...
  сите 25 | | | веќе видена

  Македонија ЃП води со 0-1 против Вардар на натпреварот од 1. коло во Првата македонска фудбалска лига. На дуелот кој се игра на тренинг центарот „Петар ...
  сите 30 | | | веќе видена