Петар Милошевски

  во

  На Редовното Генерално Собрание на Фудбалската федерација на Македонија во обраќањето пред присутните делегати, претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини меѓу ...
  сите 56 | | | веќе видена

  На Редовното Генерално Собрание на Фудбалската федерација на Македонија во обраќањето пред присутните делегати, претседателот на ФФМ, Муамед Сејдини меѓу ...
  сите 56 | | | веќе видена

  Петар Милошевски е актер, изведувач и автор на театарски проекти кој живее и работи во Лондон. Изведбите на Милошевски се претставени како современа ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Денеска и тоа како беше живо и интересно на терените на спортскиот комплекс “Петар Милошевски“ на ФФМ во Скопје. Имено почитувајќи ги здравствените мерки и ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По одржувањето на состанокот на челниците на ФФМ со претставниците на клубовите, Фудбалската федерација излезе со соопштение, ви го пренесуваме во ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Откако минатата седмица Министерот за Здравство, Венко Филипче најави постепено олабавување на мерките, кои со нетрпение особено ги очекуваат спортистите, пред ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Денес Фудбалската Федерација на Македонија на еден од терените во тренинг центарот „Петар Милошевски“ одржа состанок со луѓе од 10 клуба во првата Лига во ...
  сите 169 | | | веќе видена

  Раководството на Фудбалската федерација на Македонија на еден од терените од тренинг центарот „Петар Милошевски“ одржа состанок со раководните луѓе на десетте ...
  сите 177 | | | веќе видена

  Раководството на Фудбалската федерација на Македонија на еден од терените од тренинг центарот „Петар Милошевски“ одржа состанок со раководните луѓе на десетте ...
  сите 178 | | | веќе видена

  Откако го освои пехарот во Купот на Маршалот Тито, во екс – СФРЈ, во пролетта во таа 1961 година, Вардар автоматски обезбеди учество во тогашниот Куп на ...
  сите 19 | | | веќе видена

  На 16. Октомври 2002 година репрезентацијата на Македонија одигра одличен натпревар во Саутемптон против Англија. Македонија два пати водеше против Англија, а ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Во светот фудбалот речиси секаде е профитабилен спорт, а една од ретките земји во која е далеку од профитабилен е Македонија. Имаме богата Федерација и многу ...
  сите 16 | | | веќе видена