Петар

  во

  Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Вжештените бугарско-македонски односи по Меморандумот, изјавите на Захариева, Каракачанов, Радев, најавите за бугарска „братска“ болкада на македонскиот ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Петар Богојески од Македонски концепт вели дека решението на проблемот е во формирање комисија со млади историчари кои за еден ден ќе сфатат и ќе се решат за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Платениот убиец од Никшиќ Петар Мујовиќ 19), кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра за ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Платениот убиец од Никшиќ, Петар Мујовиќ, кој беше уапсен пред три дена, на полициското рочиште призна дека му биле исплатени половина милион евра за убиството ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Македонија и македонскиот народ имаат неколку значајни и особено важни датуми во поновата историја. Почнувајќи од 1893 на денешен ден, па продолжувајќи преку ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Клучна порака за ден на ВМРО! Гоце Делчев во едно писмо напишал “што да правиме кога сите сме си Болгари” и тоа значело дека бил етнички Бугарин?!? Гоце Делчев ...
  сите 2 | | | веќе видена

  По тој повод делегација на Општина Чашка, предводена од градоначалникот Горан Стојановски, претставници на Советот на Општината, заедно со министерката за ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Делегација на ВМРО-ДПМНЕ ОК Велес, предводена од пратеникот Игор Здравковски положи свежо цвеќе пред куќата на Петар Поп Арсов во село Богомила, велешко. Во ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Со положување цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк денеска беше одбележан Денот на македонската револуционерна борба. Цвеќе положија ...
  | | веќе видена | слични

  Делегации на Собранието, на Владата и на кабинетот на претседателот на државата денеска положија цвеќе пред споменикот на Гоце Делчев во Градскиот парк во ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Денеска по повод одбележувањето на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“, Владата на организираше положување на цвеќе на споменикот на Гоце ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Денеска по повод одбележувањето на 23 Октомври – Ден на македонската револуционерна борба“, Владата на организираше положување на цвеќе на споменикот на Гоце ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Најпознатата македонска компанија од сферата на образованието базирано на потребите на индустријата, по пет години од своето постоење во земјава се шири во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  По тој повод, за значењето на овој празник, членовите од КУД „Гоце Делчев" од Делчево подготвија пригоден реферат, а пред споменикот на Гоце Делчев во центарот ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Шарпланинката Стела, главната „актерка“ во македонскиот долгометражен детски семеен филм „Стела“, никого не остави рамнодушен. Талентот, соработката со ...
  сите 2 | | | веќе видена