Пешевски

  во

  Дали бегството на екс премиерот Груевски го вклучи алармот? Паника кај сите обвинети во предметите на СЈО. Колку оваа нова ситуација ќе влијае врз натамошните ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на Твитер напиша дека вината за бегството на бившиот премиер Никола Груевски, треба да се бара исклучиво во ...
  сите 253 | | | веќе видена

  Обвинителката од тимот на Специјалното јавно обвинителство Лиле Стефанова побара да му се суди во отсуство на поранешниот премиер Никола Груевски кој викендов ...
  сите 162 | | | веќе видена

  Владимир Пешевски, поранешниот вицепремиер за економски прашања во изјава за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Владимир Пешевски, поранешниот вицепремиер за економски прашања за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски и додава дека овој ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Владимир Пешевски, поранешниот вицепремиер за економски прашања во изјава за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Поранешниот вицепремиер за економски прашања Владимир Пешевски, за ТВ 21 вели дека е разочаран и вознемирен од бегството на Никола Груевски, тој додава дека ...
  сите 191 | | | веќе видена

  Во сабота (17. ноември) со почеток во 19 часот, во Мала станица ќе биде поставена изложбата со модни фотографии „Во моите чевли" која претставува проект од ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Денес ново соопштение на СДСМ за Никола Груевски. Веројатно до вечер ќе има најмалку уште едно. Како што стојат работите, колку повеќе неуспеси има СДСМ, толку ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Наместо 411, автопатот Кичево Охрид ќе чини 600 милиони евра. Грешките во проектот на претходата влада на Груевски, граѓаните ќе ги платат со дополнителни ...
  сите 74 | | | веќе видена