Перт

  во

  Девојка (19) работи како професионална сирена, па сега одлучила да открие како изгледа нејзината работа, пренесува Дејли Меил. Меделин Пети од Перт, западна ...
  сите 2 | | | веќе видена

  67-годишниот Стив Зиелински, поранешен сопственик на топлес ресторани, се оженил со 29-годишната блогерка Емили Чарман, пренесува "Mirror". Парот се венчал на ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Господинот Зиелински своето богатство го стекнал со водење на ресторани во Перт, каде на гостите им нудел да јадат храна од голите тела на неговите келнерки. ...
  сите 9 | | | веќе видена

  На денешен ден во 1902 година Загинал Методи Патчев, македонски револуционер, учесник во македонското револуционерно движење, член, раководител и војвода на ...
  сите 8 | | | веќе видена

  По неколкуте комерцијални проекти, Македонска филхармонија со нов предизвик за љубителите на сериозната музика. Овојпат со концерт насловен како „Фантазија ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Ерика Шардфорт, која е забележана како вози автомобил со 97 километри на час во Перт, додека нејзиниот мал син полугол седи на кровот, сега остана без возачка ...
  сите 20 | | | веќе видена

   Австралијанецот изгледа многу сериозно ја сфатил фразата „спакувај го само неопходното“, па на лет до Перт си чекирал лименка пиво како багаж. Дечко чекирал ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Австралијанката Ерика Шардфорт останала без возачката дозвола, откако полицијата и ја одзела затоа што го заборавила нејзиниот полугол син на покривот од ...
  сите 4 | | | веќе видена