Перси

  во

  Легендарниот златен град Ел Дорадо бил инспирација за многумина, а бројни истражувачи се обидувале да го пронајдат и да докажат дека постои. Но, многу од нив ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Прославениот холандски фудбалер, Робин ван Перси откри како му кажал на неговиот син дека ќе игра во Манчестер Јунајтед. Малиот Шакил бил голем фан на Вејн ...
  сите 96 | | | веќе видена

  Арсенал вчера го пречека Ливерпул на „Емирати“ во дербито на 36-тото коло во Премиер лигата, па со пресврт уште во првото полувреме успеа да го надигра новиот ...
  сите 81 | | | веќе видена

  Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед и Арсенал Робин Ван Перси предизвика многу коментари со изборот на најдобрите тројца играчи според него во овој ...
  сите 38 | | | веќе видена

  Во последните 12 години, Лионел Меси и Кристијано Роналдо поделија 11 „Златни топки“, со тоа што еднаш на врвот на пиедесталот се искачи фантастичниот хрватски ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Победата на Вардар над Фенербахче и елиминацијата на турскиот гигант во 2017 година одекна како „бомба“ во Европа. „Шок“ и неверување кај многубројните фанови ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Во денешниот времеплов го славиме роденденот на Ален Блумлин, генијалниот британски инженер којшто има огромен придонес во областа на телекомуникациите, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во текот на вчерашниот ден прослави убедлива победа против Шефилд Јунајтед од 3:0, а на оваа средба се истакна нивниот напаѓач, Антони ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед во текот на вчерашниот ден прослави убедлива победа против Шефилд Јунајтед од 3:0, а на оваа средба се истакна нивниот напаѓач, Антони ...
  сите 37 | | | веќе видена

  Сер Алекс Фергусон реализираше безброј успешни трансфери во својата богата тренерска кариера, но непосредно пред да се пензионира, популарниот Ферги изрежира ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Михаел Балак дел од кариерата мина играјќи за Челзи во Премиер лигата каде што пред враќањето во Германија ја освои титулата и запиша повеќе од 100 настапи. ...
  сите 12 | | | веќе видена