Перси

  во

  Во повеќе наврати досега, академик Митко Маџунков, доајенот на македонската реч и литература, отворено зборуваше за македонскиот јазик како темел на ...
  сите 90 | | | веќе видена

  Експлозија на реакции по искажаните ставови на академик Митко Маџунков во Хрватска Во повеќе наврати досега, академик Маџунков, доајенот на македонската реч и ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Од последните седум засилувања на легендарниот Сер Алекс Фергусон, само еден играч се покажа како вистински погодок за Манчестер Јунајтед. Постои мислење во ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Андресон важеше за откритие на Порто, неговиот втор клуб во кариерата каде замина со неполни 18 години од екипата на Гремио. Кога те сака клуб по име Манчестер ...
  сите 150 | | | веќе видена

  Mногумина можеби мислеа дека ќе се повлече после завршувањето на оваа сезона, но не! Робин Ван Перси ќе игра игра и наредната сезона. „Да продолжувам со ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Холандскиот фудбалер се простува од фудбалот на крајот на оваа сезона. Дирк Кајт важи за еден од најблагодарните фудбалери во овој милениум и не постои трнеер ...
  сите 5 | | | веќе видена