Перез

  во

  Флорентино Перез на официјалното годишно Собрание кое традиционално го одржува Реал Мадрид за првпат јавно му се обрати на Кристијано Роналдо, а еден ден по ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Во Шпанија во овие моменти се одвива голема расправа околу тоа дали натпревари од Ла Лига би требало да се играат во САД. Првиот човек на Ла Лига, Хавиер Тебас ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Првиот човек на Реал Мадрид верува дека фудбалерот кој според него останал во срцето на сите Мадридисти, еден ден ќе се врати во шпанскиот гигант, меѓу ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Флорентино Перез на официјалното годишно Собрание кое традиционално го одржува Реал Мадрид за првпат јавно му се обрати на Кристијано Роналдо, а еден ден по ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Поранешниот дефанзивец на Реал Мадрид, Михаел Салгадо е сигурен дека претседателот Флорентино Перез на големо работи на доведување нова супер ѕвезда. „Сантиаго ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Планот Реал да го реконстурира стадионот во Мадрид е претставен уше пред една година, а во клубот очекуваат работите да почнат во онаа наредната. „Нашиот план ...
  сите 89 | | | веќе видена

  Реал Мадрид се приклучува во трката за талентираниот Френки Де Јонг, „Кралевите“ се подготвени на Ајакс да му платат фантастични 80 милиони евра за 21 ...
  сите 29 | | | веќе видена