Пепе

  во

  „Јас никогаш не би се вљубил во девојка од Ла Коруња. А ако син ми почне да навива за Депортиво би го избркал од дома и би го пратил да работи во каменолом“, ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Килијан Мбапе и Нејмар погодија во второто полувреме против Лил, а Пари Сен Жермен со триумф од 2:1 го урна рекордот на Тотенхем, стар 58 години. Силно блеска ...
  сите 35 | | | веќе видена

  Луис Суарез со години е еден од најдобрите светски напаѓачи, а својата класа одново ја потврди на минатонеделното „Ел Класико“ каде постигна хет-трик во ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Во „Ел Класико“ Суарез им ја затвори устата на критичарите, но после натпреварот изјави дека е свесен за своите години и дека нормално е Барселона да му бара ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Едно од најголемите дерби во светот ќе се игра денес на „Камп Ноу“, каде што Барселона ќе биде домаќин против Реал Мадрид. Ова „Ел Класико“ ќе се памти долго ...
  сите 55 | | | веќе видена