Пеп Гвардиола

  во

  Атлетико Мадрид ќе има далеку поразличен изглед во новата натпреварувачка сезона, бидејќи клубот одлучи да направи голема „чистка“ во првиот тим, започнувајќи ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Манчестер сити е многу блиску до првиот летен ангажман, од редовите на Атлетико Мадрид доаѓа Родри, чијшто трансфер треба да се реализира во следните дена. ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Напорните сезони завршија, па фудбалските асови во година во која нема светски или европски шампионат конечно ги добија оние триесетина дена заслужен одмор ...
  сите 43 | | | веќе видена

  Илкај Гундоган оваа сезона беше важен дел од шампионскиот тим на Пеп Гвардиола. Манчестер Сити доживеа елиминација во Лигата на шампионите, но успеа да ги ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Илкај Гундоган беше речиси нераскинлив дел од стартната постава на Пеп Гвардиола во одлучувачките моменти од сезоната, а иако Германецот не ја криеше лутината ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Илкај Гундоган зад себе, како и многу фудбалери на Манчестер Сити, остава сезона од соништата во која не успеаја да стигнат само до трофејот од Лигата на ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола вели дека не е во ред тоа што сите зборуваат како Манчестер Сити троши многу пари, кога и останатите големи клубови ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Тренерот нашампионот на Премиер лигата, Пеп Гвардиола, смета дека Реал Мадрид направил удар со привлекувањето на Еден Азар. Играчот го напушти Челзи за 100 ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Минатата сезона бевме сведоци на голема борба за титулата во Премиер лигата помеѓу Манчестер Сити и Ливрпул, а на крајот славеше екипата на Пеп Гвардиола која ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Тренерот на англискиот шампион Манчестер Сити и поранешен фудбалер и тренер на Барселона, Пеп Гвардиола, смета дека лутиот ривал на Каталонците, Реал Мадрид ...
  сите 31 | | | веќе видена