People

  во

  Откако бројни медиуми објавиле дека за обнова на црквата Нотр Дам за само два дена биле собрани повеќе од милијарда долари, некои луѓе на социјалните мрежи таа ...
  сите 809 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 42 | | | веќе видена

  Глумицата Алисон Мек (36) признала дека е виновна за уценувањето поврзано за нејзината улога која ја имала во организацијата Nxivm, група која тврдела дека се ...
  | | веќе видена

  Актерката Ева Мендез и актерот Рајан Гослинг се еден од ретките холивудски парови кои успешно го кријат својот приватен живот од очите на јавноста. Тие се веќе ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Со Pickbox, најновите серии од европската и американската продукција, како што е историската сага Викинзи (Vikings) , но и култните филмови како што е ...
  | | веќе видена

  „Од полноќ нови цени на горивата, дизелот поскапува“, „Нафтата поскапува – колку е цената?“, „Горивата поскапуваат: Регулаторна со повисоки цени“. Ова се ...
  сите 76 | | | веќе видена

  Симпатичната Ешли Стивенс фатила бидермаер на една свадба, па ја споделила фотографијата од среќниот момент на Фејсбук. Но, таа не можела ни да претпостави ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Летот со авион после неколку часа знае да биде прилично вознемирувачки ако сите патници и екипажот во него не се однесуваат пристојно и не ги земат предвид ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Македонската асоцијација за човечки ресурси (МАЧР) ја организира 11-тата меѓународна конференција за човечки ресурси во Македонија, HR – catalyst of ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Летот со авион после неколку часа знае да биде прилично вознемирувачки ако сите патници и екипажот во него не се однесуваат пристојно и не ги земат предвид ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Пејачката предизвикала вистински хаос на социјалните мрежи. Американската пејачка Аријана Гранде со последниот хит кренала голема прашина и добила голем број ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Додека полицијата го извлекуваше Џулијан Асанж од амбасадата на Еквадор во Лондон, тој во рацете цврсто држеше една книга. Се работи за книгата „Историјата за ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Глумицата Алисон Мек (36) признала дека е виновна за уценувањето поврзано за нејзината улога која ја имала во организацијата Nxivm, група која тврдела дека се ...
  сите 5 | | | веќе видена

  И поранешниот амбасасор и политички аналитичар Арсим Зеколи реагира на изјавата на претседаетлскиот кандидат на СДСМ и ДУИ Стево Пендаровски дека Река ќе ги ...
  сите 2 | | | веќе видена