Пентагон

  во

  После повлекувањето на САД од Сирија, Русија и Турција работат на нова стратегија, а тоа ќе биде најважната тема на разговор помеѓу претседателите на двете ...
  сите 62 | | | веќе видена

  Помошникот државен секретар на САД за европски и евроазиски прашања, Вес Мичел, ја напушта функцијата, објави Вашингтон Пост. Мичел беше еден од најголемите ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Експертите предупредуваат дека зајакнувањето на американската ракетна одбрана само ќе ги зголеми стравовите на Москва и на Пекинг. Американскиот претседател ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Според рускиот експерт, тврдењето на Трамп дека треба да се развие технологија на вселенско оружје побрзо од конкуренцијата ќе предизвика нова трка во ...
  сите 23 | | | веќе видена