Пенелопе

  во

  Шпанските ѕвезди сјаеле во престолнината на Велика Британија, а друштво на црвениот тепих им правел Педро Алмодовар. “Pain and Glory”, филмот на шпанскиот ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Шпанските ѕвезди сјаеле во престолнината на Велика Британија, а друштво на црвениот тепих им правел Педро Алмодовар. "Pain and Glory", филмот на шпанскиот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Композиторот Љупчо Константинов е годинашен добитник на наградата „Голема ѕвезда на македонскиот филм“ што ја доделува Друштвото на филмски работници на ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Композиторот Љупчо Константинов е годинашен добитник на наградата „Голема ѕвезда на македонскиот филм“ што ја доделува Друштвото на филмски работници на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Композиторот Љупчо Константинов е годинашен добитник на наградата „Голема ѕвезда на македонскиот филм“ што ја доделува Друштвото на филмски работници на ...
  сите 28 | | | веќе видена

  Големиот македонски мајстор на филмската музика, композиторот Љупчо Константинов, е годинешниот добитник на наградата Голема ѕвезда на македонскиот филм на ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Друштвото на филмски работници на Македонијаму ја додели наградата „Голема ѕвезда на македонскиот филм“ на композиторот Љупчо Константинов . „Оваа награда ...
  сите 19 | | | веќе видена

  Композиторот Љупчо Константинов е годинашен добитник на наградата „Голема ѕвезда на македонскиот филм“ што ја доделува Друштвото на филмски работници на ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Атрактивната холивудска актерка Пенелопе Круз има 45 години и изгледа помлада од кога било – тајната за нејзиниот безвременски изглед е медитеранската диета, ...
  сите 33 | | | веќе видена

  Овие две сестри актерки личат една на друга како да се близначки, но нивните животни приказни се далеку од слични. Додека Пенелопе има светска кариера, а ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје го објави романот „Повторно роден“ од италијанската авторка Маргарет Мацантини. Џема, главниот лик во романот, прогонувана ...
  сите 12 | | | веќе видена

  Издавачката куќа „Антолог“ од Скопје го објави романот „Повторно роден“ од италијанската авторка Маргарет Мацантини. Џема, главниот лик во романот, прогонувана ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Култниот американски режисер Квентин Тарантино го претстави својот нов филм „Once Upon a Time … in Hollywood“ во натпреварувачката програма на фестивалот во ...
  сите 30 | | | веќе видена