Пелегрини

  во

  Федерика Пелегрини, една од најдобрите пливачки во историјата на Италија, која покрај со своите резултати плени и со својата убавина призна дека би сакала да ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Фудбалерот на Реал Мадрид, Марко Асенсио е еден од оние кои се очекува да блеснат после заминувањето на Кристиано Роналдо во Реал Мадрид и не можеме да кажеме ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Младата ѕвезда на Реал Мадрид, Марко Асенсио против Рома можеше да постигне гол за кој долго ќе се зборуваше, но Шпанецот малку претера па голманот на ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Марко Асенсио против Рома уште еднаш покажа дел од својот раскошен талент, со еден потег го прати Де Роси во пензија, но сакаше да се направи мангуп, да даде ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Екипата на Вест Хем конечно во петтото коло дојде до првите сезонски бодови во Премиер лигата и тоа на гостувањето кај Евертон каде оствари триумф од 3-1. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Екипата на Вест Хем во неделата конечно ја забележа првата победа сезонава откако на гостински терен триумфираше над Евертон (1-3), но Мануел Пелегрини остана ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Екипата на Вест Хем конечно во петтото коло дојде до првите сезонски бодови во Премиер лигата и тоа на гостувањето кај Евертон каде оствари триумф од 3-1. ...
  сите 36 | | | веќе видена

  Репрезентацијата на Италија вечерва игра на гости против Португалија во оквирот на Лигата на нации, а селекторот Манчини се одлучи да направи промени во тимот. ...
  сите 16 | | | веќе видена