Пелагонија

  во

  Познатиот скопски бизнисмен Јордан (Орце) Камчев бил мета на рекет од страна на Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Кичеец – ...
  сите 793 | | | веќе видена

  Познатиот скопски бизнисмен Јордан (Орце) Камчев бил мета на рекет од страна на Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Кичеец – ...
  сите 793 | | | веќе видена

  Интервју за Етнос со претседателот на грчиот дел од Комисијата за историја која произлегува од Договорот од Преспа, професор по модерна и современа балканска ...
  сите 53 | | | веќе видена

  Времето денеска беше сончево и топло со мала до умерена облачност. Дуваше слаб до умерен, а во делови од Пелагонија и засилен ветер претежно од западен правец. ...
  сите 309 | | | веќе видена

  Жетвата на пченицата е речиси на половина, а МЗШВ се уште нема утврдено цена за откуп. Иако законскиот рок за утврдување на цена е 10 дена пред почеток на ...
  сите 109 | | | веќе видена

  „Жетвата на пченицата е речиси на половина, а МЗШВ се уште нема утврдено цена за откуп. Иако законскиот рок за утврдување на цена е 10 дена пред почеток на ...
  сите 110 | | | веќе видена

  Жетвата на пченицата е речиси на половина, а МЗШВ се уште нема утврдено цена за откуп. Иако законскиот рок за утврдување на цена е 10 дена пред почеток на ...
  сите 111 | | | веќе видена

  Жетвата на пченицата е речиси на половина, а МЗШВ сè уште нема утврдено цена за откуп, изјави Цветан Трипуновски од ВМРО-ДПМНЕ на прес-конференција. Тој рече ...
  сите 112 | | | веќе видена