Пехчево

    во

    Земјотрес од 2.9 степени е почувствуван во Источна Македонија.  Епицентарот бил на 5 км од Пехчево, односно на 10 км од село Владимирово.  Потресот бил на 2 км ...
    сите 63 | | | веќе видена