Павел

  во

  Како што изјавил, тој гасовод ја поткопува европската безбедност. Украина “нема поголем пријател од САД“ во борбата против “руската агресија“, изјавил Помпео ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Хашкиот обвинет Ратко Младиќ се вклучи телефонски во утринска емисија на белградска телевизија. Поранешниот генерал на Војската на Република Српска, Ратко ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Хашкиот обвинет Ратко Младиќ се вклучи телефонски во утринска емисија на белградска телевизија. Поранешниот генерал на Војската на Република Српска, Ратко ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Хашкиот обвинет Ратко Младиќ се вклучи телефонски во утринска емисија на белградска телевизија.Поранешниот генерал на Војската на Република Српска, Ратко ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Хашкиот обвинет Ратко Младиќ се вклучи телефонски во утринска емисија на белградска телевизија. Поранешниот генерал на Војската на Република Српска, Ратко ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Командантот на Војската на Република Српска, Ратко Младиќ кој е осуден за воени злосторства утрово телефонски бил вклучен во утринската програма на српската ...
  сите 15 | | | веќе видена

  На 100 метри од станот на Груевски, е кабинетот на првиот полицаец и вооружените „сини ангели“, чуварите на нашиот безгрижен сон. На нешто помалку од 100 ...
  | | веќе видена

  Младите Македонци, солунските атентатори, гемиџиите, само неколку месеци пред настаните во Солун, во Париз, во една мала коноба, со симпатично име „Утро“ на ...
  | | веќе видена

  Европската филмска академија ги објави номинациите за престижните награди, кои по 31. пат ќе се доделат на 15 декември во Севилја, Шпанија. За наградите ќе ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Полицијата попладнево не го пронајде Никола Груевски во својот дом на улицата Павел Шатев, па потоа полицајците се упатија кон централниот штаб на ВМРО-ДПМНЕ, ...
  сите 133 | | | веќе видена

  На програмата на четвртиот ден од Филмскиот фестивал Синедејс вечерва од 20 часот во Кино Милениум ќе биде прикажан филмот „Студена Војна“ на Павел ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Павел Виктор е 64 годишен професор по физика во украинскиот град Одеса, кој своите предавања и експерименти ги снима на Јутјуб каналот. Веќе пет години своите ...
  сите 2 | | | веќе видена

   Неговото име постојано се поврзува со некој скандали, но тој е млад, амбициозен и работи постојано од различни рајски дестинации. Павел Дуров (34) е основач ...
  | | веќе видена

  Кој друг, ако не германски тим, пишуваат германските медиуми за подвигот на Хофенхајм, дебитантот во Лигата на шампионите. Тоа е првиот тим во историјата на ...
  сите 33 | | | веќе видена