Патрис

  во

  Извесно е дека Рабио до лето нема да има настап за ПСЖ, односно, докрај ќе го одработи договорот до лето и ќе си замине, за него постои сериозен интерес од ...
  сите 61 | | | веќе видена

  Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Патрис Евра во неколку наврати жестоко распали по тимот на ПСЖ, а последното негово видео толку го навлече гневот ...
  сите 8 | | | веќе видена

  Според францускиот спортски весник „Л’Екип“, Адриен Рабио повторно е казнет од Пари Сен-Жермен, овојпат за неверојатниот „прекршок“ – лајкување на пост на ...
  сите 29 | | | веќе видена

  Поранешниот лев бек на Јувентус, Патрис Евра на социјалните мрежи откри разговор со Кристијано Роналдо кој го имал пред реваншот помеѓу „Старата Дама" и ...
  сите 131 | | | веќе видена

  Јувентус вчера освен што обезбеди место во четвртфиналето со победата од 3:0 до која стигна со хет-трикот на Роналдо има и други причини за задоволство. ...
  сите 5 | | | веќе видена

  37 годишниот поранешен фудбалер на Манчестер Јунајтед се најде во центарот на вниманието по неговата луда прослава на „Паркот на принцовите“ со неговиот ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед славеше на „Паркот на принцовите“ со 3:1 и така го завери пласманот во четвртфиналето од Лигата на шампионите, иако доживеа пораз од ПСЖ на ...
  | | веќе видена | слични

  Жером Ротен го искористи своето гостување во „РМЦ“ студиото за да испрати сериозна забелешка до својот поранешен соиграч од француската фудбалска ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Патрис Евра еуфорично ја прослави големата победа на Манчестер Јунајтед на „Паркот на принцовите“ и тоа во друштво на Пол Погба, а таквата реакција предизвика ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Патрис Евра и Пол Погба синоќа беа најжестоките навивачи на Манчестер јунајтед на трибините на „Паркот на принцевите“. Нивниот сегашен и поранешен клуб ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Погодокот што го даде Маркус Рашфорд во 93 минута за пласман на Манчестер јунајтед во четвртфиналето од Лигата на шампиони донесе голема радост кај сите кои се ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Манчестер Јунајтед уште еднаш покажа дека е клуб кој не треба никогаш да се отпушува, а тоа на свој грб го почувствува Пари Сен Жермен. Клубот од Париз славеше ...
  сите 6 | | | веќе видена