Паско Кузман

  во

  Раководителот на истражувањата на Самоиловата тврдина ми кажа дека ги нашол моштите на Александар Велики и утврдено е дека владетелот умрел од Ковид-19.Ова за ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Охрид, 22. март 2020 (Inpress) – Охридскиот режисер Илија Пиперкоски на YouTube ги објави сите пет епизоди од неговиот филм „Охрид градот на светлината“, во ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Охрид, 17. март 2020 (InPress) – Охридскиот режисер Илија Пиперкоски на YouTube ќе ги објави сите епизоди од неговиот филм „Охрид градот на светлината“, во ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Охрид, 17. март 2020 (InPress) – Охридскиот режисер Илија Пиперкоски на YouTube ќе ги објави сите епизоди од неговиот филм „Охрид градот на светлината“, во ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Патување низ времето, милениумска хронографија презентирана низ делата на вештите јувелири, филигранските мајстори на својата доба. Тоа на посетителите им го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Патување низ времето, милениумска хронографија презентирана низ делата на вештите јувелири, филигранските мајстори на својата доба. Тоа на посетителите им го ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Патување низ времето, милениумска хронографија презентирана низ делата на вештите јувелири, филигранските мајстори на својата доба. Тоа на посетителите им го ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Патување низ времето, милениумска хронографија презентирана низ делата на вештите јувелири, филигранските мајстори на својата доба. Тоа на посетителите им го ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Патување низ времето, милениумска хронографија презентирана низ делата на вештите јувелири, филигранските мајстори на својата доба. Тоа на посетителите им го ...
  сите 8 | | | веќе видена

  „По сите истражувања и проучувања што ги вршев годиниве, слободно можам да кажам дека знам каде е гробот на Александар Македонски, ама во овие моменти мојот ...
  | | веќе видена | слични

  „По сите истражувања и проучувања што ги вршев годиниве, слободно можам да кажам дека знам каде е гробот на Александар Македонски, ама во овие моменти мојот ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Археологот Паско Кузман кој беше близок соработник на екс премиерот Никола Груевски а лежеше во затвор за археолошки злоупотреби за сдк.мк тврди дека знае каде ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Швајцарските експерти кои пред една година ја проучуваа наколната населба кај Градиште ни кажаа дека таа е постара 2.400 години од она што ние го ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Во еден од неговите последни твитови на личниот Твитер профил, политичкиот аналитичар Арсим Зеколи вперува прст за одговорност за недобивање датум за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Аналитичарот и поранешен македонски амбасадор Арсим Зеколи на Твитер вперува прст во лидерот на ДУИ, Али Ахмети, како прчина зошто Македонија извиси во ...
  сите 4 | | | веќе видена