Партијата

  во

  Министерката за туризам, Елена Кундура, иако важи за една од најубавите средновечни жени во Грција синоќа пред полноќ беше известена дека е исклучена како член ...
  сите 594 | | | веќе видена

  Елена Кундура е актуелна министерка за туризам во Владата на Алексис Ципрас, а доаѓа(ше) од партијата на Независни Грци, од каде синоќа беше исклучена заедно ...
  сите 594 | | | веќе видена

  Актуелниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски е консензуалниот кандидат за претседател на власта, дознава Макпрес од извори во владејачките партии. ...
  сите 24 | | | веќе видена

  Опозицијата бара предвремени парламентарни избори, а владејачката партија сака да го чуе гласот на граѓаните дали се заситени од чести изборни процеси. За ова ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ реафирмира и инсистира организирање предрвремени парламентарни избори заедно со претседателските, ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Дебата: Опозицијата бара избори, власта сака да го слушне ставот на граѓаните за честите избори Опозицијата бара предвремени парламентарни избори, а ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Опозицијата бара предвремени парламентарни избори, а владејачката партија сака да го чуе гласот на граѓаните дали се заситени од чести изборни процеси. За ова ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Опозицијата бара предвремени парламентарни избори, а владејачката партија сака да го чуе гласот на граѓаните дали тие се заситени од чести изборни процеси, но ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Опозицијата бара предвремени парламентарни избори, а владејачката партија сака да го чуе гласот на граѓаните дали се заситени од чести изборни процеси. За ова ...
  сите 15 | | | веќе видена

  СДСМ ја укина правната држава во Македонија. Власта предводена од аболицираниот Заев со шверцерскиот начин на кој што го објави Законот за двојазичност во ...
  сите 18 | | | веќе видена

  Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ реафирмира и инсистира организирање предрвремени парламентарни избори заедно со претседателските, ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ реафирмира и инсистира организирање предвремени парламентарни избори заедно со претседателските, ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Коалицијата „За подобра Македонија” предводена од ВМРО-ДПМНЕ реафирмира и инсистира организирање предрвремени парламентарни избори заедно со претседателските, ...
  сите 308 | | | веќе видена

  "Oxford Economics", угледна аналитичка куќа која се смета за глобален лидер во предвидувањето и квантитативната анализа, објавила проценка за случувањата ...
  сите 40 | | | веќе видена

  Коалицијата „За подобра Македонија“ предводена од ВМРО-ДПМНЕ реафирмира и инсистира организирање предрвремени парламентарни избори заедно со претседателските, ...
  сите 308 | | | веќе видена

  Српските прогресивни граѓански организации упатија протест против „глорификацијата на авторитарниот режим на Владимир Путин во Србија“. Под маската на ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Владата во Грција нема да брза, и прави десетина илјади копии од Договорот од Преспа за граѓаните. Тој ќе биде објавен и во неделното издание на весниците. ...
  сите 55 | | | веќе видена

  Откако владиниот портпарол, Мухамед Хоџа одговарајќи на новинарско прашање дали институциите и општините во кои нема Албанци и немаат вработено ниту еден ...
  сите 34 | | | веќе видена

  Собранието со 81 гласа „за” попладнево го донесе по скратена постапка Законот за спречување на корупцијата и судир на интереси, во рамки на денешната 80. ...
  сите 188 | | | веќе видена