Парма

  во

  Жервињо уште во деветтата минута го израдува својот тим со водство, па зголеми Инглезе (25.), а домаќините успеаја само да намалат преку Базели. На табелата ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Џиџи Буфон се врати во Италија, сега како голман на ПСЖ, откако претходно целата кариера ја мина во два клуба од Серија А, Парма и Јувентус. Токму како член на ...
  сите 23 | | | веќе видена

  Македонија има фантастичен фудбалски бисер кој во редовите на италијанскиот гигант полека се развива во голем фудбалер. Секулов повеќе пати покажа дека се ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Во 11. коло од италијанската Серија денеска гостите беа во предност, извојуваа 3 победи, на еден натпревари резултатот беше оној најнепопуларниот 0:0, а Милан ...
  сите 10 | | | веќе видена

  Росонерите синоќа ја совладаа Џенова со гол во 91-ва минута и избија на четвртата позиција на табела која ја делат заедно со Лацио. Тоа не изгледа за нив лошо ...
  сите 29 | | | веќе видена