Парма

  во

  Веќе измина половина од зимскиот преоден рок ширум светот, Спортски.мк е тука за да ве известува за случувањата на трансфер пазарот – БИДЕТЕ ВО ТЕК! – Тука ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Илија Несторовски е атрактивен за клубовите од Серија А, а дури шест калчолигаши испратиле понуди до раководството на Палермо за да го ангажираат првиот шпиц ...
  сите 22 | | | веќе видена

  На денешен ден - 16 јануари 16 јануари 2019 1547.- Кнезот Иван Четврти, во историјата познат како Иван Грозни, во Москва бил крунисан за руски цар. За време ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Марио Балотели се почесто се поврзува со враќање во Серија А. Уште од минатото лето на фудбалскиот пазар постојат шпекулации за тоа каде Марио Балотели ќе ја ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Оле Гунар Солксјер потврди дека поранешниот „ѓавол“ Џузепе Роси повторно тренира со својот стар клуб, но дека не е под договор, туку дека работи на физичката ...
  сите 66 | | | веќе видена

  Лацио се поврзува со уште еден Македонец, Стефан Ристовски би можел да се врати во Италија.Информациите од Италија велат дека Лацио се обидува да го ангажира ...
  сите 31 | | | веќе видена

  Пари Сен Жермен е тимот кој во изминативе неколку години доминира во Франција, без разлика за кое натпреварување се работи. „Светците“ ги освојуваа трофеите во ...
  сите 17 | | | веќе видена

  Како и секој ден се до затварањето на трансфер пазарот Спортски.мк ќе биде тука да ве известува за сите трансфери, гласини и шпекулации ширум светот! Следете ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Џиџи Буфон ја одработува првата сезона во својот нов клуб ПСЖ, а во своето последно интервју зборувал и за своето минато и тешките моменти кои ги имал во ...
  сите 3 | | | веќе видена