Парагвај

  во

  Суперкласико на Парагвај меѓу Серо Портењо и Олимпија заврши нерешено 2:2, а мечот на вечните ривали го одбележа 14-годишниот Фернандо Овелар. Момчето кое се ...
  | | веќе видена

  Фернандо Овелар со голот кој го постигна на дуелот помеѓу Олимпија Асунсион и Серо Портењо, влезе во историјата на парагвајскиот, можеби и јужноамериканскиот ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Претседателот на Србија Александар Вучиќ изјавил дека четири земји од Југоисточна Европа, меѓу кои е и Србија, сака да го организираат Мундијалот во 2030 ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Роџер Вотерс, еден од оснивачите на британската рок група Пинк флојд повика да не се гласа за ,,неофашистите”, како што се, според него, претседателите на САД ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Роџер Вотерс, еден од оснивачите на британската рок група Пинк флојд повика да не се гласа за ,,неофашистите”, како што се, според него, претседателите на САД ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели својата Амбасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим, соопшти новоизбраниот бразилски претседател Жаир ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Новоизбраниот претседател на Бразил на Твитер потврди селење на амбасадата од Тел Авив во Ерусалим Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Грција, Србија, Бугарија и Романија најверојатно ќе се кандидираат за домаќини на Светското фудбалско првенство во 2030 година. Како што пренесуваат грчките ...
  сите 14 | | | веќе видена

  Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели својата Амбасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим, соопшти новоизбраниот бразилски претседател Жаир ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Јасно е дека идниот Мундијал во 2022 ќе биде во Катар, а во 2026 ќе се одржува во три земји: Канада, САД и Мексико. За неколку години ќе се знае кој ќе биде ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Грција, Бугарија, Србија и Романија планираат да се здружат за да поднесат кандидатура за заеднички домаќин на Светското фудбалско првенство во 2030 година, ...
  сите 16 | | | веќе видена

  На состанокот на челниците на Романија, Грција, Србија и Бугарија во Варна, на идеја на грчкиот премиер Алексис Ципрас, дошло до договор овие четири балкански ...
  сите 20 | | | веќе видена

  Бразил ќе го следи американскиот пример и ќе ја пресели својата Амбасада во Израел од Тел Авив во Ерусалим, соопшти новоизбраниот бразилски претседател Жаир ...
  сите 7 | | | веќе видена