Папандреу

  во

  Уставни измени или предвремени парламентарни избори? Ќе придонесе ли понудата на премиерот Зоран Заев за национално помирување, конечно власта и опозицијата во ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Првиот лидер на ВМРО-ДПМНЕ Љубчо Георгиевски во гостувањето на Топ Тема на телевизија Телма вели дека можел да го реши спорот за името, но најголем виновник ...
  сите 19 | | | веќе видена

  1684.- Роден е францускиот сликар Жан Антоан Вато, типичен претставник на стилот – рококо. Неговото сликарство е со деликатен колорит и чувствителни цртежи, ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „ Катимерини “ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 85 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 87 | | | веќе видена

  Како што јави дописничката на МИА од Атина, во неколку различни текстови, посветени на двете лидерски средби, „Катимерини“ детално ги пренесува ставовите на ...
  сите 88 | | | веќе видена

  Атина, 2 октомври 2018 (МИА) - Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските ...
  сите 92 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 94 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 95 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 97 | | | веќе видена

  Под наслов „Доверливите стенограми од лидерите на ПЈРМ“, грчкиот весник „Катимерини“ денес објавува дијалози од лидерските средби во Македонија одржани на 27 ...
  сите 109 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за надворешни работи на Грција и актуелен пратеник, Дора Бакојани, запрашана за Договорот од Преспа изјави дека доколку тој биде ...
  сите 41 | | | веќе видена

  Поранешната министерка за надворешни работи на Грција и актуелен пратеник, Дора Бакојани, запрашана за Договорот од Преспа изјави дека доколку тој биде ...
  сите 47 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алексис Ципрас изврши реконструкција на неговиот кабинет, но дали тоа ќе значи свеж ветар за владејачката партија Сириза, е отворено прашање, ...
  сите 30 | | | веќе видена

  Влезот во НАТО е круна во зачувувањето и изградбата на сопствената државност и го забрзува патот на Македонија кон ЕУ, а ВМРО може да го искористи референдумот ...
  сите 206 | | | веќе видена

  Грчкиот премиер Алескис Ципрас оцени во вторникот дека излегувањето на Грција од програмата на странска финансиска помош претставува „одисеја на модерното ...
  сите 84 | | | веќе видена