Паоло

  во

  Пјер Емерик Обамејанг, најпознатиот фудбалер на националниот тим на Габон е капитен на својата селекција. Интересно е тоа што неговиот татко Франсоа Обамејанг ...
  сите 13 | | | веќе видена

  „Сан Паоло“ во Неапол е фудбалски храм за навивачите на „партенопеи“, но состојбата на стариот стадион очигледно не е на највисоко ниво, откако се појави видео ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Претседателот на Наполи, Де Лаурентис пред неколку дека стадионот на овој клуб изгледа како јавен тоалет, а неговите зборови дефинитивно добија потврда со ...
  сите 122 | | | веќе видена

  На почетокот на септември претседателот на Наполи, Аурелио Де Лаурентис по којзнае кој пат изјави дека клубот би можел да ги игра натпреварите од Лига на ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Бразил не дозволува во земјата да се внесе повеќе од 2 400 долари во кеш , а синот на диктаторот кај себе имал 1,5 милиони долари и две торби полни со ...
  сите 2 | | | веќе видена

  „Еден месец на село“ е едно од најдобрите дела во литературниот опус на Тургењев. Таа е меѓу првите реалистични драми што историјата на литература ги ...
  сите 11 | | | веќе видена

  Аурелио Де Лаурентис во неколку наврати призна дека има проблеми со градските власти во Неапол околу изнајмувањето на „Сан Паоло“, па поради тоа, испрати и ...
  сите 122 | | | веќе видена

  Првата премиера на Македонскиот народен театар во новата сезона ќе биде на 29 септември - претставата „Еден месец на село“ од Иван С. Тургењев на италијанскиот ...
  сите 11 | | | веќе видена