Паоло

  во

  Италијанскиот фудбалски стратег имаше убави моменти на Сан Паоло, вели дека жали за елиминацијата на Наполи а додава дека има илјада причини зошто не може да ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Италијанскиот фудбалски стратег не успеа да го предводи својот тим до полуфиналето од Лига Европа откако синоќа на свој терен забележа втор пораз од Арсенал во ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Пред една година, Арсенал се рангираше на шесто место во Англија и се бореше со разочарувањето што ја пропушти Лигата на шампионите за втора сезона по ред. ...
  сите 6 | | | веќе видена

  После изненадувачкото испаѓање од Ајакс италијанските медиуми откриваат кои играчи ќе го напуштат клубот. Вчера италијанската „Република“ пишуваше дека Роналдо ...
  сите 9 | | | веќе видена

  Интересна се случи вчера на натпреварот од Лигата на Европа помеѓу Наполи и Арсенал. Дефанзивецот на лондонскиот тим, Начо Монреал во еден момент исчезна од ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Тренерот на Арсенал, Унаи Емери се чини дека полека ги реди коцките во тимот кој треба да биде уште посилен во годините што доаѓаат. Шпанскиот стратег, вчера ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Францускиот фудбалер Александер Лаказет го постигна единствениот гол на „Сан Паоло“, а истиот беше доволен Арсенал да го елиминира Наполи во четвртфиналето на ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Елиминацијата на Јувентус во четвртфиналето во Лигата на шампионите во Ајакс беше доживеано како огромно разочарување во фудбалска Италија, па покрај ...
  сите 75 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт се пласираше во 1/2-финалето во Лигата на Европа по елиминирањето на португалска Бенфика. Германците ги победија „орлите“ од Лисабон со 2:0 ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт успеа да се пласира во полуфиналето на Лига Европа во најконтроверзниот меч на вечерта, откако со 2:0 ја совлада Бенфика и ја елиминираше ...
  сите 44 | | | веќе видена

  Вечерва се играат реванш натпреварите од четвртфиналната рунда во Лига Европа, а најинтересниот од нив е секако оној во Италија меѓу Наполи и Арсенал. ...
  сите 27 | | | веќе видена

  Тешко е да се проценат колкави се шансите за Наполи после бледото издание на „Емирати“ и поразот од 2-0. Но сепак треба да иамме на ум дека станува збор за ...
  сите 27 | | | веќе видена