ПАОК

  во

  Бајер Леверкузен со 13 бода од првата и Цирих со 10 од втората во Групата А, продолжуваат во нокаут фазата во Лига Европа. Во последното коло, Германците ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Фудбалското првенство на Грција нема да се игра овој викенд бидејќи судиите прогласиле 14-дневен штрајк, како знак на протест за претепувањето на еден нивен ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт испиша историја и стана првиот тим од Германија со шест победи во групната фаза од Лига Европа, покрај добрата игра, свое шоу на трибините ...
  сите 133 | | | веќе видена

  Мол Види на нашиот Бобан Николов освои само еден бод против Челзи во Лига Европа, кој беше недоволен за следната фаза. Севиља и Виљареал сигурни. Вилијан со ...
  сите 136 | | | веќе видена

  Бобан Николов одигра одличен меч за Мол Види против Челзи, а со соиграчите се прости од настапот во Европа Лигата со реми 2:2 против англискиот тим. Унгарците ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Ајнтрахт Франкфурт ја комплетираше совршената сезона во Лига Европа со победа со пресврт од 2:1 на гостувањето кај Лацио, додека елиминација во најмасовното ...
  сите 146 | | | веќе видена

  Поранешниот шпански репрезентативец Сеск Фабрегас очигледно нема премногу причини да биде задоволен во Челси во последно време. Откако Маурицио Сари беше ...
  сите 30 | | | веќе видена