Панатинаикос

  во

  Талентираниот македонски кошаркар, Теодор Симиќ во иднина ќе ги брани боите на шпанскиот гигант Барселона. Доскорешниот член на Партизан Водно Санс кој е син ...
  сите 16 | | | веќе видена

  Од Словенија оди право во Барселона, тоа е прв Македонец по Владо Илиевски кој е дел од Барселона. Имаше и понуда од грчкиот клуб на Панатинаикос, но Теодор ...
  сите 15 | | | веќе видена

  Интернет страницата специјализирана за кошарка „Еурохупс“ со последната објава покажа зошто најдобрите европски кошаркари не заминуваат во НБА лигата. Според ...
  сите 6 | | | веќе видена

  Интернет страницата специјализирана за кошарка „Еурохупс“ со последната објава покажа зошто најдобрите европски кошаркари не заминуваат во НБА лигата. Според ...
  сите 17 | | | веќе видена