Палестинците

  во

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо донирал 1.5 милиони долари за помош на луѓето од појасот Газа кои постат за време на рамазан, објавија повеќе арапски ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Напаѓачот на Јувентус, Кристијано Роналдо донирал 1.5 милиони долари за помош на луѓето од појасот Газа кои постат за време на рамазан, објавија повеќе арапски ...
  сите 7 | | | веќе видена

  Речиси 50 Палестиници се повредени откако ја нападнаа израелската армија на границата помеѓу Појасот Газа и Израел. Палестинците денеска го одбележуваат Денот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Речиси 50 Палестиници се повредени откако ја нападнаа израелската армија на границата помеѓу Појасот Газа и Израел. Палестинците денеска го одбележуваат Денот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Речиси 50 Палестиници се повредени откако ја нападнаа израелската армија на границата помеѓу Појасот Газа и Израел. Палестинците денеска го одбележуваат Денот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Речиси 50 Палестиници се повредени откако ја нападнаа израелската армија на границата помеѓу Појасот Газа и Израел. Палестинците денеска го одбележуваат Денот ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Израелската интернет страница која преку „стримиг“ во живо ја пренесуваше првата полуфинална вечер од „Евросонг“ во Израел беше хакирана со анимирани слики од ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Поп дивата Мадона треба да настапи на годинешната Евровизија во Тел Авив, која се одржува од 14-ти до 18-ти мај, меѓутоа како се наведува во одредени медиуми, ...
  сите 68 | | | веќе видена

   Настанот се одржа на урнатините од згради и други објекти, кои израелските авиони ги уништија за време на неодамнешните ескалации на судирите меѓу израелските ...
  сите 69 | | | веќе видена

  Палестинците во Појасот Газа синоќа во знак на протест против Евросонг, пееја традиционални народни песни на урнатините на станбена зграда која минатата ...
  сите 69 | | | веќе видена