Палестинци

  во

  Блискиот исток повторно се тресе, а очите на светот се вперени во Појасот Газа каде што Палестинците и Израелците се повторно на работ на голема војна. Како ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Блискиот исток повторно се тресе, а очите на светот се вперени во Појасот Газа каде што Палестинците и Израелците се повторно на работ на голема војна. Како ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Жителите на Газа сметаат дека прекинот на огнот е победа за Хамас и дека Ираел потлеклнал поради баражниот ракетен оган. Стотици излегоа на прослава на улиците ...
  сите 83 | | | веќе видена

  После најновите судири помеѓу израелската армија и палестинските терористи од Појасот Газа, еден цивил во Израел го загуби животот, а на другата страна загинаа ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Најмалку шест Палестинци, петмина екстремисти и еден цивил се убиени во појасот Газа и во Израел од почетокот на последните судири.Првата жртва во Израел од ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Палестинските милитанти за два дена кон Израел лансирале над 400 ракети, а израелските авиони извршиле повеќе од сто бомбардирања врз цели во Газа во ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Палестинските милитанти утрово кон Израел испалија најмногу ракети од конфликтот во 2014. година, предизвикувајќи израелски воздушни напади врз телевизијата на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Палестинските милитанти утрово кон Израел испалија најмногу ракети од конфликтот во 2014. година, предизвикувајќи израелски воздушни напади врз телевизијата на ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Израелската армија денеска ги бомбардираше студијата на телевизијата на Хамас „Ал Акса“ во Појасот Газа. Според очевидците во реонот прво биле истрелани ...
  сите 83 | | | веќе видена