Палестина

  во

  Денеска е Обновување на храмот на св. Георгиј во Лида.На овој ден се празнува преносот на моштите на свети Георгиј од Никомидија во градот Лида Палестинска, ...
  сите 21 | | | веќе видена

  На овој ден се празнува преносот на моштите на свети Георгиј од Никомидија во градот Лида Палестинска, каде што пострада во времето на царот Диоклецијан. ...
  сите 21 | | | веќе видена

  Израелскиот министер за одбрана поднесе оставка поради несогласување со одлуката на владата да прифати прекин на огнот по дводневните жестоки борби со ...
  сите 83 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија ги промени своите правила за пасоши и сега ќе ги блокира муслиманските жители на Израел да одат аџилак во Мека, пренесува „Хаарец“. На ...
  | | веќе видена

  Саудиска Арабија ги промени своите правила за пасоши и сега ќе ги блокира муслиманските жители на Израел да одат аџилак во Мека, пренесува „Хаарец“. На ...
  сите 2 | | | веќе видена

  Саудиска Арабија ги промени своите правила за пасоши и сега ќе ги блокира муслиманските жители на Израел да одат на аџилак во Мека, пренесува „Хаарец“. На ...
  сите 5 | | | веќе видена

  Во борбата помеѓу демократите и републиканците за местата во Сенатот и Претставничкиот дом, неколку избрани кандидати засекогаш ќе го сменат изгледот на ...
  сите 159 | | | веќе видена

  Припадниците на дебарската полициска станица од општа надлежност откриле двајца илегални мигранти во возило со скопски регистарски таблички. – Станува збор за ...
  сите 3 | | | веќе видена

  Припадниците на дебарската полициска станица од општа надлежност откриле двајца илегални мигранти во возило со скопски регистарски таблички. – Станува збор за ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Припадниците на дебарската полициска станица од општа надлежност откриле двајца илегални мигранти во возило со скопски регистарски таблички. – Станува збор за ...
  сите 13 | | | веќе видена

  Припадниците на дебарската полициска станица од општа надлежност откриле двајца илегални мигранти во возило со скопски регистарски таблички. – Станува збор за ...
  сите 46 | | | веќе видена

  Роџер Вотерс, еден од оснивачите на британската рок група Пинк флојд повика да не се гласа за ,,неофашистите”, како што се, според него, претседателите на САД ...
  сите 4 | | | веќе видена

  Роџер Вотерс, еден од оснивачите на британската рок група Пинк флојд повика да не се гласа за ,,неофашистите”, како што се, според него, претседателите на САД ...
  сите 3 | | | веќе видена