Палермо

  во

  Најзаслужни за трите бода на избраниците на тренерот Тедино беа Илија Несторовски и Александар Трајковски. Фановите можат да здивнат, односно се вратија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаа значаен придонес во најновиот триумф на Палермо. Тимот од Сицилија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Тимот од Сицилија попладнево во 4.коло од Серија Б  ја победи Перуџа со 4:1. Трајковски најпрво му асистираше на Белуши во 14.минута, а потоа постигна гол во ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Најзаслужни за трите бода беа двајцата македонски репрезентативци Илија Несторовски и Александар Трајковски. Трајковски запиша по еден погодок и асистенција, а ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Палермо предводен од Александар Трајковски и Илија Несторовски стигна до нови три бода, попладнево на „Ренцо Барбера“ беше совладана Перуџа со убедливи 4-1. ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Спектакуларно издание на Палермо пртив Перуџа на крилјата на Илија Несторовски и Александар Трајковски кои имаа улога во сите погодоци на домаќините и победата ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Палермо, 22 септември 2018 (МИА) - Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаа значаен придонес во најновиот триумф ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Палермо ја оствари втората победа во низа во италијанската Серија Б, а најзаслужни за тоа без никаков сомнеж се двајцата македонски репрезентативци кои ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаа значаен придонес во најновиот триумф на Палермо. Тимот од Сицилија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Македонските фудбалски репрезентативци Александар Трајковски и Илија Несторовски имаа значаен придонес во најновиот триумф на Палермо. Тимот од Сицилија ...
  сите 22 | | | веќе видена

  Дарко Глишиќ веќе подолго време се гледа со црногорската ракометарка на ЖРК Вардар, Андреа Кликовац. Влатко Гроздановски од неодамна “скрши многу срца“ и се ...
  сите 19 | | | веќе видена